Ako sa naučiť po španielsky v 5 krokoch

Chcete sa naučiť španielčinu rýchlo a efektívne v tomto novom roku? Aká je najlepšia cesta?

V Linguarte vám dnes dávame niekoľko tipov, ako hovoriť po španielsky bez frustrácií. Začnime!

Reálny plán

Všetci chceme rýchlo ovládať nový jazyk. Ale je to možné? Áno, ale potrebujeme plán. A reálny plán. Preto hovoriť perfektne po jazyku za mesiac nie je bežné, pokiaľ nemáte výnimočnú pamäť. Preto je lepšie mať plán s krátkodobými cieľmi, napríklad osobné informácie alebo popis vášho dňa. Začnite s niekoľkými frázami a slovami. A samozrejme, cvičte ich ústne. Na konci tohto procesu je dobré osláviť a byť spokojný s používaním jazyka a komunikáciou, aj keď je to len trochu. Nakoniec, pretože sme všetci iní, niektorí ľudia sú viac auditívni, iní vizuálni a iní potrebujú pohyb, je dôležité prispôsobiť váš plán vášmu štýlu učenia alebo typu osobnosti. Takto môžete využívať filmy, hudbu, tanec alebo varenie počas vášho učebného procesu.

 

Malo, ale pravidelne cvičte

Po pripravení vášho plánu je dôležité ho realizovať štúdiom. Falošným názorom je, že musíme študovať mnoho hodín alebo intenzívne. Naopak, je dôležitejšie študovať málo, ale pravidelne. Prečo? Pretože je jednoduchšie si zapamätať to, čo často vidíme. Ako to presne urobiť? Môžete študovať alebo cvičiť len 5 alebo 10 minút denne. Ideálne pre náš zaneprázdnený životný štýl. Takto môžete počúvať pieseň, čítať krátky text, hovoriť s priateľom počas prestávky v práci alebo keď cestujete domov. Toto je oveľa efektívnejšie ako štúdium na 2 hodiny len jeden deň. Vyskúšajte to a dajte nám vedieť v komentároch, ako to pre vás fungovalo.

 

Žiadne viac zoznamov slovnej zásoby a gramatiky

Máte nočné mory s nekonečnými zoznamami slovnej zásoby alebo nekonečnými gramatickými cvičeniami? Aj my. Tradičné školy používajú knihy s príliš veľa zbytočnej slovnej zásoby a gramatiky. A prečo? Pretože tieto školy a knihy vám chcú poskytnúť celú slovnú zásobu, ktorá existuje v španielčine. Ale nevyžaduje sa všetka slovná zásoba na hovorenie a komunikáciu. Priemerne používa človek len približne 300 slov v bežnom živote. Preto by ste mali používať najdôležitejšie slová pre váš život a postupne pridávať viac slov. S pár slovami je možné povedať veľa. A gramatika? Oh, gramatika. Tradičné knihy ju majú veľa a hlavne cvičenia z gramatiky, ktoré nefungujú pri učení. Gramatika je len nástroj na hovorenie. Preto sa nesústreďte na intenzívne štúdium gramatiky. Namiesto toho veľa hovorte a vaša gramatika sa postupne zlepší.

 

Kurzy jazykov, áno, ale s málo študentmi

Takže veľa cvičte a komunikujte. Ale ak sa učíte na kurze jazyka s príliš veľkým počtom študentov a tradičnými metódami, nedosiahnete dobré výsledky. Prečo nie? Veľmi jednoducho. Keď je v triede veľa študentov, nemáte čas na rozhovor a cvičenie. A načo platiť za kurz, ak nemôžete hovoriť a zlepšiť sa? Lepšie je hľadať malú skupinu 3 alebo 4 študentov, pretože budete viac hovoriť a učiť sa rýchlejšie. Preto naša škola Linguarte ponúka kurzy s maximálne 4 študentmi, kde nebudete prestávať hovoriť v príjemnom prostredí.

 

Zábava

Nakoniec, bavte sa pri učení španielčiny. Nezabúdajte, že ak nemôžete komunikovať perfektne alebo robíte chyby, najdôležitejšie je, že môžete hovoriť a spájať sa s ľuďmi alebo kultúrou, ktorú španielčina reprezentuje. Španielčina spája mnohé tradície, zvyky a spôsoby myslenia. Takže si užite každý krok vo vašom učebnom procese, ktorý vás približuje k našej kultúre.

 

Na záver dúfame, že vám tieto tipy pomôžu zlepšiť sa. Napíšte v komentároch iné rady, ktoré pre vás fungovali. Ak máte záujem o učenie sa španielčiny, máme kurzy pre rôzne úrovne. Viac informácií nájdete na našej webovej stránke. A ak sa vám páčil tento video, sledujte nás na Youtube alebo Instagram, kde nájdete viac videí, zaujímavých faktov a zábavy o španielčine. Zbohom.