Najlepšie pláže vo Španielsku

Španielsko je domovom niektorých najkrajších a najikonickejších pláží na svete. Od krištáľovo čistých vôd a bielych piesočnatých pláží Balearských ostrovov po hrdzavé pobrežie Kantábrijského mora, je tu pláž pre každého cestovateľa v tejto rozmanitej a živej krajine. Tu je niekoľko z najlepších pláží, ktoré si môžete v Španielsku pozrieť:

 

Playa de Ses Illetes, Formentera

Táto úchvatná pláž sa nachádza na malom ostrove Formentera a je známa svojimi krištáľovo čistými vodami a mäkkými bielymi pieskom. Je to obľúbené miesto na plávanie, opaľovanie a vodné športy a nájdete tu niekoľko reštaurácií a barov pri pláži, kde si môžete dať niečo na pitie alebo na jedenie.

 

Playa de las Catedrales, Galícia

Táto úchvatná pláž sa nachádza na severozápade Španielska a je známa svojimi vysokými skalnatými útesmi a oblúkmi zo štrku. Pláž dostala svoje meno od spôsobu, akým vlny formovali štrk počas času, čím vytvorili prírodné „katedrály“, ktoré sú pravou vzácnosťou.

 

Playa de Maspalomas, Gran Canaria

Táto obľúbená pláž sa nachádza na ostrove Gran Canaria a je známa svojou širokou rozlohou mäkkého zlatistého piesku a tyrkysových vôd. Je to obľúbené miesto na opaľovanie, plávanie a vodné športy a nájdete tu niekoľko reštaurácií a barov v blízkosti.

 

Playa de los Muertos, Almería

Táto krásna pláž sa nachádza na juhovýchode Španielska a je známa svojimi krištáľovo čistými vodami a mäkkými bielymi pieskom. Je to obľúbené miesto na plávanie, potápanie a opaľovanie a nájdete tu niekoľko reštaurácií a barov pri pláži, kde si môžete dať niečo na pitie alebo na jedenie.

 

Playa de San Juan, Alicante

Táto obľúbená pláž sa nachádza na juhovýchode Španielska a je známa svojou širokou rozlohou zlatistého piesku a krištáľovo čistých vôd. Je to obľúbené miesto na plávanie, opaľovanie a vodné športy a nájdete tu niekoľko reštaurácií a barov v blízkosti.

 

Playa de la Concha, San Sebastián

Táto ikonická pláž sa nachádza na severnom pobreží Španielska a je známa svojou širokou rozlohou mäkkého zlatistého piesku a krištáľovo čistých vôd. Je to obľúbené miesto na plávanie, opaľovanie a vodné športy a nájdete tu niekoľko reštaurácií a barov v blízkosti.

 

Playa de la Barrosa, Cádiz

Táto krásna pláž sa nachádza na juhu Španielska a je známa svojou širokou rozlohou mäkkého zlatistého piesku a krištáľovo čistých vôd. Je to obľúbené miesto na plávanie, opaľovanie a vodné športy a nájdete tu niekoľko reštaurácií a barov v blízkosti.

 

Španielsko je domovom niektorých z najkrajších a najikonickejších pláží na svete a tieto sú len niektoré z mnohých úchvatných možností, ktoré krajina ponúka. Či už hľadáte tiché miesto na oddych a relaxáciu alebo pláž s množstvom aktivít a vybavením, určite nájdete ideálne miesto v Španielsku.