Najlepšie destinácie v Španielsku na návštevu

Španielsko je jedným z najlepších miest na dovolenku. Či už je to kvôli živým mestám, úžasným krajinám alebo jedinečným kultúrnym aktivitám tohto krajiny.

S takým množstvom destinácií na výber, môže byť ťažké rozhodnúť sa, kam ísť. Preto dnes v Linguarte vám prinášame zoznam 10 najlepších miest v Španielsku, ktoré si nemôžete nechať ujsť počas svojej dovolenky.

 

Číslo 10: San Sebastian

La Concha beach in autumn at San Sebastian. Basque Country

Toto je jedna z najmenej cenených destinácií v Španielsku. Hoci to nie je také pre miestnych, ktorí počas leta navštevujú jeho pláže v hojnom počte.

San Sebastián sa nachádza na severe Španielska pri hranici s Francúzskom.

Tu si môžete užiť krásne pláže a opaľovať sa. Môžete tiež prechádzať po krásnej promenáde, kde máte nádherný výhľad na hory a ostrovy.

Tiež môžete navštíviť starú časť San Sebastiána, obdivovať jej architektúru a navštíviť aj miestny trh a vyskúšať miestnu kuchyňu.

A ak ešte stále máte čas, môžete navštíviť jednu z blízkych prírodných parkov a ísť na turistiku, aby ste obdivovali hory.

 

Číslo 9: Valencia

Panoramic view of Town Hall Square in Valencia, Spain

Valencia sa vyznačuje svojím zmiešaním modernej a starodávnej architektúry. Jej historické centrum ponúka klasickú architektúru, ale zároveň tu môžete vidieť moderné zázraky, ako napríklad Mesto umenia a vied.

Ak uprednostňujete zážitok bližšie k prírode, môžete navštíviť jednu z jej záhrad, prírodné parky alebo si užiť jej nádherné pláže.

 

Číslo 8: Kanárske ostrovy

Tieto ostrovy sa nachádzajú na severozápade Afriky.

Bude pre vás ťažké rozhodnúť sa, ktorý z ostrovy navštíviť, pretože každý z nich ponúka niečo iné.

Napríklad v Gran Canarii si okrem užívania slnečných pláží môžete pozrieť piesočné duny, ako v púšti.

V Tenerife si môžete prejsť jeho prírodné parky, pozrieť si delfíny alebo veľryby a obdivovať jeho koloniálne mesto.

V Lanzarote môžete obdivovať krátery svojich sopiek a kúpať sa na jeho nádherných plážach.

V skratke, Kanárske ostrovy ponúkajú veľké kontrasty a nezabudnuteľné výhľady.

 

Číslo 7: Ibiza

Aerial view of Calla Tarida, Ibiza, Spain.

Ak hľadáte miesto na zábavu, nemôžete ujsť lepšiemu cieľu ako Ibiza. Tento ostrov je známy po celom svete svojou nočnou životosprávou, najmä počas leta. Tu môžete stráviť dni na plážach alebo kalách plných lietadiel a jácht počas dňa a nočné oslavy s hudbou až do rána.

Ak chcete oddýchnuť od takého nočného života, môžete navštíviť rôzne dedinky ako Santa Eulalia, prírodný park alebo dokonca jaskyne ako Can Marcá.

 

Číslo 6: Bilbao

Bilbao city with the Ribera Market, the colorful architecture and the Nervion river on a sunny day

Toto mesto sa nachádza na severe Španielska v regióne País Vasco a ponúka množstvo atrakcií, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

Najzaujímavejšou z nich je určite Guggenheimovo múzeum, ktoré nielenže obsahuje veľkú zbierku moderného umenia, ale sama o sebe je architektonickým dielom. Môžete tiež navštíviť staré mesto a vyskúšať si vynikajúce pintxos, druh baskických tapas.

Bilbao je tiež miestom, kde môžete vidieť neuveriteľné výhľady, buď z blízkych kopcov alebo z parku Etxebarria. Môžete dokonca vyjsť lanovkou na Artxandu a užiť si ešte viac nádherných výhľadov.

 

Číslo 5: Majorca

View of Palma de Mallorca cathedral by night, Spain, Europe

Mallorca je ostrov v Stredozemnom mori. Bezpochyby je to skvost pre svoje krásne pláže, malebné dedinky a outdoorové aktivity, ktoré prilákajú množstvo turistov.

Na Mallorce si môžete plne užiť slnko a pláž, pretože má viac ako 300 pláží rôznych druhov.

Môžete tiež navštíviť hlavné mesto Palma de Mallorca, ktoré ponúka veľké prekvapenia, ako je jej katedrála, hrad Bellver alebo kráľovský palác La Almudaina.

Pre intímnejší zážitok navštívte jednu z mnohých malých dedín a miest, ako sú Pollença, Valldemossa a Andratx.

Pre milovníkov turistiky sú tu úžasné miesta ako Sierra de Tramuntana alebo prírodné parky ako S’Albufera de Mallorca.

S takou rozmanitosťou aktivít bude váš dovolenka veľmi krátka.

 

Číslo 4: Granada

Sunset of the wire from the Albaicín neighborhood. Spain

Veľkým odlišením Granady od ostatných destinácií v Španielsku je jej veľký arabský vplyv.

Toto je vďaka jej histórii ako súčasť muslimského kráľovstva, čo je veľmi zrejmé v jej architektonickej a kultúrnej dedičnosti.

Nesmiete si nechať ujsť Alhambru, svetové dedičstvo UNESCO. Muslimskú pevnosť s impozantnými palácmi a záhradami. Rovnako môžete navštíviť jednu z arabských kúpeľov.

Ďalšie úžasné miesta sú Palác Karola V, katedrála a Kráľovská kaple v Granade. Rovnako pôsobivý je Barrio del Albaicín, kde môžete vidieť všetky história mesta. V jeho uličkách nájdete mnoho fontán a pamätníkov.

A neodchádzajte z Granady bez vyskúšania jej známych tapas, ktoré sú znakom totožnosti mesta. Môžete ich vyskúšať v každom bare a taverne, ktoré sa snažia ponúknuť najlepšie tapas.

 

Číslo 3: Sevilla

Plaza of Spain in Seville, panorama. Plaza de Espania is an architectural complex in the capital of Andalusia.

Sevilla má špeciálny šarm, inú osobnosť, ktorá prekvapuje na každej ulici alebo rohu.

Sevilla je hlavné mesto provincie Andalúzia a štvrté najľudnatejšie mesto v Španielsku.

Mesto je skutočným obrazom, ktorý ponúka nevyhnutné miesta ako katedrálu a Giralda v Seville, jednu z najväčších gotických chrámov na svete.

 

Ešte impozantnejšia je Plaza de España v Seville, postavená na počesť Objavenia Ameriky. Je to úchvatné verejné priestranstvo s veľmi známou dlažbou.

Zoznam úchvatných miest pokračuje María Luisa Parkom v Seville, Torre del Oro, Metropol Parasol a Real Alcázar v Seville.

Zaručujeme vám, že nie ste sklamaní, keď navštívite Seville.

 

Číslo 2: Madrid

Hlavné mesto Španielska má nekonečné množstvo miest, ktoré nechcete vynechať.

Madrid je plný úžasných a energetickej štvrtí, krásnych parkov, jedinečného kultúrneho života. To všetko môžete vidieť na každej ulici, po ktorej prechádzate.

Prvou destináciou, ktorú by ste mali navštíviť, je Plaza Mayor. Nachádza sa v srdci Madridu a odráža jeho hlavné mesto. Je obklopená živými kaviarničkami a barmi. Okrem toho si môžete vychutnať množstvo aktivít, ktoré sa v námestí nachádzajú.

 

Nedaleko je trh Mercado de San Miguel, farebný starý trh, kde si môžete vychutnať typickú španielsku kuchyňu, ako sú tapas, sendvič alebo miestne víno.

 

Návšteva Madridu nie je úplná bez návštevy muzea Museo Nacional del Prado, jedného z najslávnejších muzeí na svete. Tam si môžete pozrieť ikonické a nevyhnutné maľby „Las Meninas“ od Velázqueza.

 

Ak hľadáte niečo prírodnejšie, cestujte na východ Madridu do Parque del Retiro, miesta s parkami, jazerami, kaviarničkami a ďalšími. Prenajmite si loď a odpočinok v pokoji.

 

Môžete tiež navštíviť Puerta del Sol, kilometer nula v Madride alebo prejdite do štvrte Barrio de Salamanca.

 

Číslo 1: Barcelona

Barcelona, Spain, September 20, 2019. The Sagrada Familia, is a huge Roman Catholic basilica in Barcelona, Spain designed by Antoni Gaudi and is a UNESCO World Heritage Site.

Na vrchole našej zoznamky je Barcelona. Pre nás je to kultúrna kapitála Španielska.

V tejto meste sa dá nájsť všetko druhy destinácií, od klasickej histórie architektúry po unikátnu modernú architektúru Antoniho Gaudího. Rovnako sa dá vychutnať pláže a nočné destinácie alebo jej neporovnateľnú prírodu.

Na začiatok s klasickou architektúrou môžete navštíviť Barri Gótic, ktoré je najstaršou časťou Barcelony s príkladmi rímskej a stredovekej architektúry.

Keď sa prechádzate obchodmi a reštauráciami Barri Gótic, môžete obdivovať katedrálu v Barcelone, ktorá bola dokončená v 15. storočí.

Bezpochyby najspektakulárnejšia a najfarebnejšia architektúra v Barcelone je tá od Antoniho Gaudího. Prvý príklad Gaudího nájdete v Park Guell, kde je plný farieb a umeleckých tvarov, ktoré sú radosťou pre oči.

Môžete tiež navštíviť Casa Batlló, Casa Milá a samozrejme, kostol Sagrada Familia. Sú to všetky architektonické ikony Gaudího, kde môžete pozorovať živú a odlišný štýl, ktorý je možné vidieť len v Barcelone.

Ak chcete pocítiť sociálny a dynamický život, ktorý Barcelona ponúka, musíte prejsť Las Ramblas. V nich nájdete veľmi rušnú pešiu zónu s mnohými aktivitami.

Mercat de Sant Josep de la Boqueria je tiež povinnou zastávkou na ochutnanie miestnych kulinárskych špecialít s pôvabom trhu.

Návšteva Barcelony by nebola úplná bez vychutnania jej krásnych pláží, konkrétne La Barceloneta a Platja de la Nova Icária. Obidve sú ideálne na strávenie horúceho dňa pri vychutnávaní čistých pláží a jasnej vody Stredozemného mora.